TENS TELEGRAM?

☀️ Cada dia la previsió al teu mòbil. Apunta't gratis clicant aquí!

Programa de la Festa Major de la Mercè 2019

Del 20 al 24 de setembre, la capital catalana s'omple de música, tradició, cultura i diversitat
Piromusical de la Mercè | Pirotècnia Igual

 

Un any més, la ciutat comtal es prepara per a celebrar la seva Festa Major més multitudinària del país: La Mercè. Una aposta completíssima de tradició, música, cultura i diversitat, repartits en centenars d'actes de tota mena que trastoquen de la millor manera el dia a dia de barcelonins i forans. Del 20 al 24 de setembre, Barcelona es convertirà en un pol d'atracció per a tots aquells festers i nostàlgics que encara no es vulguin acomiadar de l'estiu.

 

Tots els actes de la Festa Major de la Mercè 2019

 

 

Divendres, 20 de setembre

10.00 h, a El Born Centre de Cultura i Memòria. Exposició de Dracs i Bèsties de Foc

10.00 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Exposició del Seguici Popular de Barcelona

10.00 h, al Pati Manning. Mostra de gegants

 

17.00 h, a la Basílica de Santa Maria del Pi. Repic de campanes de Festa Major

18.30 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Pregó de la Mercè

19.00 h, al Palau de la Virreina, la Rambla, Ferran i plaça de Sant Miquel. Seguici inaugural

19.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. Sardanes inaugurals

19.45 h, a la Plaça de Sant Jaume. Toc d'inici

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Presentadores: Paloma Jiménez i Anna Bertran

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Patx-Work Inflables: Pilota Mirror' a càrrec d'Ikebana

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia' Y tuquepintas'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Menges saboroses al Passeig de Lluís Companys'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Sabors del Líban a la Ciutadella'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Laberint de residus plàstics' amb 'Luzinterruptus'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'The Storm' amb la companyia 'James Wilton Dance'

 

21.00 h, al Moll de la Fusta. Concert 'DASA: canciones para (no) estar triste', dins de 'Música Mercè'

21.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Reis Da República', dins del 'BAM - Barcelona Acció Musical'

21.00 h, a la Plaça Major de Nou Barris. Concert 'Cançons a banda. Concert de la Banda Municipal de Barcelona'

21.00 h, a l'Avinguda Reina Maria Cristina. Concert 'Cadena 100' amb 'Eivibonny', 'Edurne', 'Carlos Baute' i 'Miquel Abras'

21.15 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Videomapatge de la Mercè: 'Brossa a Capell A' a càrrec de Dalumen Lab

21.30 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'La Casa Azul'

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Mouhawala Oula (First Try)'

21.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Arlo Parks'

22.00 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Pau Riba i De Mortimers: Dioptria50'

22.00 h, a la Platja de la Barceloneta. XXII Festival Pirotècnic Internacional

22.00 h, al Born Centre de Cultura i Memòria. Passejada de dracs i bèsties de foc

22.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Face Mapping' a càrrec de Paco Gramaje

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Pare meu' a càrrec d'Anthony Kmeid

22.30 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Whales'

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Hishik Bishik Show' amb la companyia Metro Al Madina

22.30 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Tarek Yamani Trio'

 

23.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La nit de Beirut' amb Anthony Kmeid i Léa Lahoud; Assaad Awad; Omar Dilati i DJ Ziad Nawfal

23.15 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Duckwrth'

23.15, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

23.30 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'Dorian en La Mercè'

23.45 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Ran Ran Ran: Ran de mar'

00.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Conan Osiris'

00.15 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Tania Saleh: Beirut Windows'

00.30 h,  al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Control Freak' a càrrec de Kulu Orr

00.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Playback Maracas & The Electronic Moon Orchestra'

00.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Hishik Bishik Show'

01.30 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'Oques Grasses: Fans del Sol'

01.30 h, al Moll de la Fusta. Concert 'El Petit de Cal Eril: Energia fosca'

 

Oques Grasses | Viquipèdia

Torna a l'inici

 

Dissabte, 21 de setembre

10.00 h, al Recinte Fabra i Coats. BAM - Cultura Viva

10.00 h, al Pati Manning. Mostra de gegants

10.00 h, al Born Centre de Cultura i Memòria. Exposició de Dracs i Bèsties de Foc

10.00 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Exposició del Seguici Popular de Barcelona

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Un món de cartró' a càrrec de la companyia Creamoviment

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'Escape Caravana: Qui va matar el meu conill?', a càrrec d'Itinerària

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'El Laberint', a càrrec d'Itinerària

11.00 h, a la Plaça de Sant Jaume. Matí bastoner i cercavila

11.00 h, al Palauet Albéniz. Food trucks: 'Dinar al Palauet'

11.00 h, al Palauet Albéniz. Portes obertes al Palauet Albéniz amb la Companyia Robert Gobern: Majordoms i minyones del Palauet Albèniz

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'El mirall blau' a càrrec de Roseland Musical

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Jardí Mecànic + Vida Aquàtica + Fàbrica de Robots' a càrrec de 'Ferroluar'

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'L'Atelier' a càrrec de la companyia 'Toc de Fusta'

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Els amics d'en Crusó' a càrrec de la companyia 'Toc de Fusta', dins del 'MAC Festival'

11.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. MercèDansa i el Galop de la Mercè

11.30 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

 

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Presentadores: Paloma Jiménez i Anna Bertran

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Presentadors del 'MAC Festival': Tamara Ndong i Moussa Séne

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Teatrets Mecànics' amb la companyia 'Peus de Porc'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Laberint de residus plàstics' amb 'Luzinterruptus'

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de pintura africana per a nens i nenes

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Graffiti Puzle Gegant' amb 'El Ritme del Carrer'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Rafla' a càrrec de Company Kate & Pasi

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de perruqueria africana

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Playscape Deluxe' a càrrec de 'Cathy Bertel (Den Draad)'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. Taller de Circ 'Penjat d'un fil', amb Ponten Pie, La Corcoles, Estampades i Cia.

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de robes africanes

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Patx-Work Inflables: Pilota Mirror' a càrrec d'Ikebana

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'Enginys Eko.poètiks' a càrrec de la companyia Katakrak

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Food trucks: 'Plaers grastronòmics al Parc de la Trinitat'

12.00 h, al Centre Esportiu Municipal Mundet. 10è Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona de Futbol Sala ACELL

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jazzbetween.Live' a càrrec de 'Jazzbetween'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Menges saboroses al Passeig de Lluís Companys'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Cabaret de Circ'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Food trucks: 'Sabors del Líban a la Ciutadella'

12.00 h, a la Plaça Reial. Concert 'Swingui qui VIngui a la Reial'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Totes i tots circulem'

12.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Back 2 Classics' a càrrec de Planeta Trampolí

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'La Boda' amb la companyia 'Fre3 Bodies'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. Claret-CLown, Presentació Castell

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'L'Animalada' a càrrec de la companyia Katakrak

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. Food trucks: 'Dinem al Castell!'

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'La vaqueta, el xilòfon i el cangur'

12.15 h, al Parc de la Trinitat. 'Narracions orals de contes africans' a càrrec d'Agnès Agboton

12.30 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'Clown Me a la Platja' a càrrec de la companyia 'Clown Me In'

12.30 h, al Parc de la trinitat. Espectacle 'El caçador' a càrrec de la companyia 'Mighty Jambo Trust'

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller 'Crazy Dunkers' a càrrec de 'Crazy Dunkers i Xtreme Agency'

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La Quela' amb la companyia 'Brodas Bros'

12.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Belly of the Whale' a càrrec d'Ockham's Razor

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sortida d'emergència' a càrrec de la companyia 'Adhok'

12.30 h, al Palauet Albéniz. Concert '#Be Different', a càrrec d'Always Drinking Productions

12.30 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Sara Terraza & The Black Sheep'

12.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

 

Crazy Dunkers | cedida

 

13.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller 'Dansa en família' a càrrec de la companyia Kaay Fecc

13.00 h, Aigües de Barcelona. 83è Gran Premi Barcelona Patí de Vela

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Go Slow' amb Yucef Zraiby i Neilor Moreno.

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle audiovisual 'Traditional Digital Objects Revisited' a càrrec de Maya Chami

13.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Swinging Marionettes' a càrrec de Pavel Vangeli

13.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título)' a càrrec de la Compañía Danza Mobile

13.30 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'La Bella Tour'

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

13.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Espectacle de dansa 'Niàgara' a càrrec de la companyia 'La Intrusa'

13.30 h, al Palauet Albéniz. 'El Faune, El Drac i El Dimoni' a càrrec d'Eudald Ferré

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller i espectacle de dansa 'Que no te he dicho' a càrrec de 'Colectivo Kä - Anna Sagrera i Carla Sisteré'

13.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Diòptries' amb la companyia 'Cia. Toti Toronell'

13.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Proyecto X' a càrrec de la companyia 'Silere Arts'

13.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Under the Flesh' a càrrec de Bassam Abou Diab

13.45 h, al Parc de la Trinitat. Taller de Dansa Afrocubana

14.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Traumashallah Habibi' amb la DJ Léa Lahoud

14.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

14.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Concert 'The Adventures of Dr. Pasaguras' amb 'Caper Parade'

14.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Inbox' amb la companyia 'Soralino'

 

15.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Los Sara Fontán'

15.00 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'Clown Me a la Platja' a càrrec de la companyia 'Clown Me In'

15.00 h, al Parc de la Trinitat. Concert 'Musbaba Traore'

15.00 h,  al Castell de Montjuïc. 'Sidecar' amb la companyia 'Pessic de Circ'

15.15 h, al Parc de la trinitat. Taller de Dansa Afrocolombiana, a càrrec de la companyia 'Be My Dance'

15.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Rafla' a càrrec de Company Kate & Pasi

15.30 h, al Castell de Montjuïc. 'DansCIRCcant' amb la companyia 'Sac Espectacles'

16.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

16.00 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Purik Llakta' a càrrec de la companyia 'Fre3 Bodies'

16.00 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

16.00 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

16.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Belly of the Whale' a càrrec d'Ockham's Razor

16.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de percussió a càrrec de Ngomez Nokass

16.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Swinging Marionettes' a càrrec de Pavel Vangeli

16.00 h, al Palauet Albéniz. Dansa tradicional al Palauet

16.00 h, al Palauet Albéniz. 'Escape Caravana: Qui va matar el meu conill?', a càrrec d'Itinerària

16.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Courtney Mary Andrews'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Go Slow' amb Yucef Zraiby i Neilor Moreno

16.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Back 2 Classics' a càrrec de Planeta Trampolí

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La Quela' amb la companyia 'Brodas Bros'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sortida d'emergència' a càrrec de la companyia 'Adhok'

16.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Inbox' amb la companyia 'Soralino'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

16.30 h, al Palauet Albéniz. 'Slapstick' amb la Cia. Mar Gómez

16.45 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama

16.45 h, al Centre Esportiu Municipal Mundet. 10è Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona de Futbol Sala ACELL

 

17.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Un món de cartró' a càrrec de la companyia Creamoviment

17.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de dansa 'Qui sommes nous?' a càrrec de la Compagnie Tenane

17.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller 'Dansa Sabar' a càrrec de la companyia Kaay Fecc

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

17.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Diòptries' amb la companyia 'Cia. Toti Toronell'

17.00 h, a la Plaça Comercial. La Tabalada i el concert de la Tabalada

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

17.15 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. 'Proyecto X' a càrrec de la companyia 'Silere Arts'

17.15 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título)' a càrrec de la Compañía Danza Mobile

17.15 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'La Bella Tour'

17.30 h, al Palauet Albéniz. 'El Faune, El Drac i El Dimoni'

17.30 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. 'Chocolitos' a càrrec d' 'Opakar'

17.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Competició Breakdance, t'apuntes Sol/a, guanyes en grup, a càrrec de 'El Ritme del Carrer'

17.45 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa baladi a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

18.00, a l'Avinguda de la Catedral. Concert dels Cors de Clavé

18.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

18.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Maria Rodés'

18.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Swinging Marionettes'

18.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de Dansa Afrobeat, a càrrec d'Attittude Skool i Ku'Dancin Afrobeatz

18.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Masculinitats' a càrrec d'Artistes de La Central del Circ

18.15 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

18.15 h, al Castell de Montjuïc. 'Sidecar' amb la companyia 'Pessic de Circ'

18.15 h, Castell de Montjuïc. 'Cabaret de Circ'

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle audiovisual 'Traditional Digital Objects Revisited'

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa Dabke, a càrrec de Bassam Abou Diab

18.30 h, a la Plaça Reial. Concert 'Swingui qui Vingui a la Reial'

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Galápago' a càrrec d'Iván Benito

18.30 h, a la Via Laietana. Correfoc dels petits diables

18.30 h, a l'Antiga Fàbrica d'Estrella Damm. Espectacle 'Conseqüències' a càrrec de la Cia Moveo

18.45 h, a la plaça de Joan Coromines. Concert Cabal Musical: «Raquel Lúa»

18.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Concordance' a càrrec de 'Colomina Colomé'

 

Correfoc de la Mercè | Viquipèdia

 

19.00 h, al Parc de la Trinitat. Festa Sabar amb Ngomez Nokass i altres formacions

19.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle 'El caçador' a càrrec de la companyia 'Mighty Jambo Trust'

19.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

19.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle 'El caçador' a càrrec de la companyia 'Mighty Jambo Trust'

19.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Celebration' amb la companyia 'Fre3 Bodies'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

19.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'C.O.S.' amb la Companyia Vero Cendoya

19.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Yawners'

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Chocolitos' a càrrec d' 'Opakar'

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sweet Fever i Taller' a càrrec de 'La Diürna / Pere Faura'

19.30 h, al Palauet Albéniz. 'Slapstick' amb la Cia. Mar Gómez

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. '#Detraca' a càrrec de Pepa Cases Dansa-Teatre

19.45 h, a la Via Laietana. Correfoc de la Mercè

20.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Avec le temps...' a càrrec de la Companyia Claire Ducruex

20.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

20.30 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de dansa 'Qui sommes nous?' a càrrec de la Compagnie Tenane

20.30 h, al Palauet Albéniz. Concert 'Kronikal'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

20.30 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Videomapatge de la Mercè: 'Brossa a Capell A'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'The Storm' amb la companyia 'James Wilton Dance'

20.30 h, a l'Antiga Fàbrica d'Estrella Damm. Espectacle 'Conseqüències' a càrrec de la Cia moveo

 

21.00 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'Da Souza'

21.00 h, a l'Avinguda Reina Maria Cristina. Concerts 'Europa FM' amb 'Suu', 'Lildami', 'Carlos Sadness', 'Elefantes' i 'Arnau Griso'

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Halab' a càrrec de la Companyia Sol Picó

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Concert 'Y La Bamba'

21.00 h, a la Plaça Major de Nou Barris. Concert 'Orquestra i Cor del Gran Teatre del Liceu: Una nit americana'

21.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Bedouine'

21.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Jay-Jay Johanson'

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Mouhawala Oula (First Try)' a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

22.00 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Dobet Gnahoré: Miziki'

22.00 h, a la Platja de la Barceloneta. XXII Festival Pirotècnic Internacional

22.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Face Mapping' a càrrec de Paco Gramaje

22.10 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'Joan Dausà: Ara Som Gegants. Gira 2019'

22.30 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Biig Piig'

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Hishik Bishik Show' amb la companyia Metro Al Madina

22.30 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Chicuelo Uña y carne'

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Pare meu' a càrrec d'Anthony Kmeid

 

23.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg Lluís Companys. 'La nit de Beirut' amb Anthony Kmeid i Léa Lahoud; Assaad Awad; Omar Dilati i DJ Ziad Nawfal

23.15 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Michelle David & The Gospel Sessions'

23.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

23.20 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'La Pegatina: La Fiesta Más Grande Tour'

23.45 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Baloji: 137 avenue Kaniama'

00.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Snapped Ankles'

00.15 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Los Aurora'

00.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Control Freak' a càrrec de Kulu Orr

00.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Hishik Bishik Show' amb la companyia Metro Al Madina

00.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Iceage'

01.20 h, a la Platja del Bogatell. Concert 'The Gramophone Allstars Big Band: Maraca Soul'

01.30 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Gaye Su Akyol'

 

Suu | @tontaca13

Torna a l'inici

 

Diumenge, 22 de setembre

09.45 h, al Centre Esportiu Municipal Mundet. 10è Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona de Futbol

10.00 h, a l'Avinguda Reina Maria Cristina. La Festa del Fitnes

10.00 h, al Pati Manning. Mostra de gegants

10.00 h, al Centre de Cultura i Memòria. Exposició de Dracs i Bèsties de Foc

10.30 h, a la Plaça de Sant Jaume. Falcons de Barcelona i Falcons de Vilanova

11.00 h, a la Via Laietana. La Mercè respira a la Via Laietana

11.00 h, al Palauet Albéniz. Portes obertes al Palauet Albéniz amb la Companyia Robert Gobern: Majordoms i minyones del Palauet Albèniz

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'El mirall blau' a càrrec de Roseland Musical

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Jardí Mecànic + Vida Aquàtica + Fàbrica de Robots' a càrrec de 'Ferroluar'

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'L'Atelier' a càrrec de la companyia 'Toc de Fusta'

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Els amics d'en Crusó' a càrrec de la companyia 'Toc de Fusta'

11.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Un món de cartró' a càrrec de la companyia Creamoviment

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'Escape Caravana: Qui va matar el meu conill?'

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'El Laberint', a càrrec d'Itinerària

11.00 h, al Palauet Albéniz. Food trucks: 'Dinar al Palauet'

11.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. 69è Concurs de Colles Sardanistes

11.30 h, al Palauet Albéniz. Dansa tradicional al Palauet

11.30 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia

 

12.00 h, a la Plaça de Sant Jaume. Diada Castellera històrica de la Mercè

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de pintura africana per a nens i nenes

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Playscape Deluxe' a càrrec de 'Cathy Bertel (Den Draad)'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Rafla' a càrrec de Company Kate & Pasi

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de perruqueria africana

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Patx-Wolf Inflables: Pilota Mirror' a càrrec d'Ikebana

12.00 h, al Castell de Montjuïc. Taller de Circ 'Penjat d'un fil', amb Ponten Pie, La Corcoles, Estampades i Cia. Bergamotto

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de robes africanes

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'Enginys Eko. poètiks' a càrrec de la companyia Katakrak

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Presentadores: Paloma Jiménez i Anna Bertran

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'Enginys Eko.poètiks' a càrrec de la companyia Katakrak

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Tamara Ndong i Moussa Séne, presentadors al Parc de la Trinitat

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Food trucks: 'Plaers grastronòmics al Parc de la Trinitat'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Menges saboroses al Passeig de Lluís Companys'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Cabaret Circ'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Sabors del Líban a la Ciutadella'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jazzbetween.Live' a càrrec de 'Jazzbetween'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Totes i tots circulem'

12.00 h, a la Plaça Reial. Concert d'havaneres i Cançó de Taverna amb 'Els Pescadors de l'Escala'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'La Boda' amb la companyia 'Fre3 Bodies'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. Claret-Clown, Presentació Castell

12.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Back 2 Classics' a càrrec de Planeta Trampolí

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

12.00 h, al Castell de Montjuïc. Food trucks: 'Dinem al Castell!'

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'L'Animalada' a càrrec de la companyia Katakrak

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Teatrets Mecànics' amb la companyia 'Peus de Porc'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Laberint de residus plàstics' amb 'Luzinterruptus'

12.00 h, al Parc de la Trinitat. Jocs 'La vaqueta, el xilòfon i el cangur'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Graffiti Puzle Gegant' amb 'El Ritme del Carrer'

12.15 h, al Parc de la Trinitat. 'Narracions orals de contes africans' a càrrec d'Agnès Agboton

12.30 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Fundació Conservatori del Liceu: Barreiro Project'

12.30 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'Clown Me a la Platja' a càrrec de la companyia 'Clown Me In'

12.30 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle 'El caçador' a càrrec de la companyia 'Mighty Jambo Trust'

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller 'Crazy Dunkers' a càrrec de 'Crazy Dunkers i Xtreme Agency'

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La Quela' amb la companyia 'Brodas Bros'

12.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Belly of the Whale' a càrrec d'Ockham's Razor

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sortida d'emergència' a càrrec de la companyia 'Adhok'

12.30 h, al Palauet Albéniz. Concert '#Be Different', a càrrec d'Always Drinking Productions

12.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

 

Clown Me In | cedida

 

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Silences Amusants d'un Couple en Blanc' a càrrec de la Companyia Sivouplait

13.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. Ballada de sardanes

13.00 h, Aigües de Barcelona. 83è Gran Premi Barcelona Patí de Vela Trofeu La Mercè

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Go Slow' amb Yucef Zraiby i Neilor Moreno

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle audiovisual 'Traditional Digital Objects Revisited' a càrrec de Maya Chami

13.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Swinging Marionettes' a càrrec de Pavel Vangeli

13.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller 'Dansa en família' a càrrec de la companyia Kaay Fecc

13.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título) a càrrec de la Compañía Danza Mobile

13.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Espectacle de dansa 'Niàgara' a càrrec de la companyia 'La Intrusa'

13.30 h, al Palauet Albéniz. 'El Faune, El Drac i El Dimoni' a càrrec d'Eudald Ferré

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller i espectacle de dansa 'Que no te he dicho' a càrrec de 'Colectivo Kä - Anna Sagrera i Carla Sisteré'

13.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Diòptries' amb la companyia 'Cia. Toti Toronell'

13.30 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'La Bella Tour'

13.30 h, Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

13.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Under the Flesh' a càrrec de Bassam Abou Diab

13.45 h, al Parc de la Trinitat. Taller de Dansa Afrocubana

13.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Proyecto X' a càrrec de la companyia 'Silere Arts'

14.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Traumashallah Habibi' amb la DJ Léa Lahoud

14.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

14.30 h, al Parc de la CIutadella i pg. Lluís Companys. Concert 'The Adventures of Dr. Pasaguras' amb 'Caper Parade'

 

15.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Honolulu'

15.00 h, al Castell de Montjuïc. ​​Espectacle 'Clown Me a la Platja' a càrrec de la companyia 'Clown Me In'

15.00 h, al Parc de la Trinitat. Concert 'Musbaba Traore'

15.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Sidecar' amb la companyia 'Pessic de Circ'

15.15 h, al Parc de la Trinitat. Taller de Dansa Afrocolombiana, a càrrec de la companyia 'Be My Dance'

15.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Rafla' a càrrec de Company Kate & Pasi

15.30 h, al Castell de Montjuïc. 'DansCIRCcant' amb la companyia 'Sac Espectacles'

16.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Purik Llakta' a càrrec de la companyia 'Fre3 Bodies'

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

16.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Belly of the Whale' a càrrec d'Ockham's Razor

16.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de percussió a càrrec de Ngomez Nokass

16.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Swinging Marionettes' a càrrec de Pavel Vangeli

16.00 h, al Palauet Albéniz. 'Escape Caravana: Qui va matar el meu conill?', a càrrec d'Itinerària

16.30 h, al Castell de Montjuïc. 'Inbox' amb la companyia 'Soralino'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

16.30 h, al Palauet Albéniz. 'Slapstick' amb la Cia. Mar Gómez

16.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'North State'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Go Slow' amb Yucef Zraiby i Neilor Moreno

16.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Back 2 Classics' a càrrec de Planeta Trampolí

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Silences Amusants d'un Couple en Blanc'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La Quela' amb la companyia 'Brodas Bros'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sortida d'emergència' a càrrec de la companyia 'Adhok'

16.45 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama

17.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de dansa 'Qui sommes nous?' a càrrec de la Compagnie Tenane

17.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller 'Dansa Sabar' a càrrec de la companyia Kaay Fecc

17.00 h, al Palauet Albéniz. Dansa tradicional al Palauet

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

17.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Diòptries' amb la companyia 'Cia. Toti Toronell'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

17.00 h, a la Plaça Reial. Concert d'havaneres amb 'Barca de Mitjana'

17.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. 'Un món de cartró' a càrrec de la companyia Creamoviment

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título)' a càrrec de la Compañía Danza Mobile

17.15 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'La Bella Tour'

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Proyecto X' a càrrec de la companyia 'Silere Arts'

17.30 h, al Palauet Albéniz. 'El Faune, El Drac i El Dimoni' a càrrec d'Eudald Ferré

17.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Orgos' a càrrec d' 'Opakar'

17.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Competició Allstyles, T'apuntes Sol/a, guanyes en grup, a càrrec de 'El Ritme del Carrer'

17.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa baladi a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

 

Dansa tradicional al Palauet Albéniz | Esbart Ciutat Comtal

 

18.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Say Yes Dog'

18.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Swinging Marionettes' a càrrec de Pavel Vangeli

18.00 h, al Castell de Montjuïc. 'Masculinitats' a càrrec d'Artistes de La Central del Circ

18.00 h, Plaça de Sant Jaume. Ballada de sardanes amb l'ACFB

18.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

18.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

18.00 h, al Parc de la Trinitat. Taller de Dansa Afrobrasilera a càrrec del col·lectiu SAPEM (Sambando Alegría Por El Mundo)

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle audiovisual 'Traditional Digital Objects Revisited' a càrrec de Maya Chami

18.15 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Avec le temps...' a càrrec de la Companyia Claire Ducruex

18.15 h, al Castell de Montjuïc. 'Sidecar' amb la companyia 'Pessic de Circ

18.15 h, al Castell de Montjuïc. 'Cabaret de Circ'

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa Dabke, a càrrec de Bassam Abou Diab

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Galápago' a càrrec d'Iván Benito

18.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Espectacle 'Conseqüències' a càrrec de la Cia Moveo

18.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Concordance' a càrrec de 'Colomina Colomé'

19.00 h,  al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

19.00 h, a la Plaça Reial. Concert 'Del Son a l'Havanera'

19.00 h, a l'Avinguda Reina Maria Cristina. Concert RAC 105 amb 'Sense Sal', 'Miki Núñez' i 'Gertrudis'

19.00 h, al Parc de la Trinitat. Festa Sabar amb Ngomez Nokass i altres formacions

19.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

19.00 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle 'El caçador' a càrrec de la companyia 'Mighty Jambo Trust'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Celebration' amb la companyia 'Fre3 Bodies'

19.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'C.O.S.' amb la Companyia Vero Cendoya

19.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Cráneo & Lasser (Fanso)'

19.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Espectacle de dansa 'Niàgara' a càrrec de la companyia 'La Intrusa'

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Orgos' a càrrec d' 'Opakar'

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sweet Fever i Taller' a càrrec de 'La Diürna / Pere Faura'

19.30 h, al Palauet Albéniz. 'Slapstick' amb la Cia. Mar Gómez

19.30 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert: 'Gurr'

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Underneath' a càrrec de la Lali Ayguadé Compañía

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. '#Detraca' a càrrec de Pepa Cases Dansa-Teatre

 

20.00 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Nubya Garcia'

20.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

20.15 h, a la Plaça dels Àngels. ​​Concert 'María José Llergo'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

20.30 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Videomapatge de la Mercè: 'Brossa a Capell A' a càrrec de Dalumen Lab

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'The Storm' amb la companyia 'James Wilton Dance'

20.30 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Espectacle 'Conseqüències' a càrrec de la Cia Moveo

20.30 h, al Parc de la Trinitat. Espectacle de dansa 'Qui sommes nous?' a càrrec de la Compagnie Tenane

20.30 h, al Palauet Albéniz. Concert 'The Black Barbies'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Halab' a càrrec de la Companyia Sol Picó

21.00 h, a la Plaça Major de Nou Barris. Concert de La Mercè de l'OBC

21.00 h, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm. Concert 'Tversky'

21.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Yugen Blakrok'

21.30 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Nubiyan Twist'

21.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Mattiel'

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Mouhawala Oula (First Try)' a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

22.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Pascal Comelade i la Cobla Sant Jordi'

22.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Face Mapping' a càrrec de Paco Gramaje

22.30 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Vanishing Twin'

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Pare meu' a càrrec d'Anthony Kmeid

23.00 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Jungle by Night'

23.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Control Freak' a càrrec de Kulu Orr

23.15 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Derby Motoretas Burrito Kachimba'

 

Orquestra Simfònica de Barcelona | Cedida

Torna a l'inici

 

Dilluns, 23 de setembre

10.00 h, al Pati Manning. Mostra de gegants

10.00 h, al Born Centre de Cultura i Memòria. Exposició de Dracs i Bèsties de Foc

10.00 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Exposició del Seguici Popular de Barcelona

 

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Sabors del Líban a la Ciutadella'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Laberint de residus plàstics' amb 'Luzinterruptus'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Presentadores: Paloma Jiménez i Anna Bertran

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Teatrets Mecànics' amb la companyia 'Peus de Porc'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Graffiti Puzle Gegant' amb 'El Ritme del Carrer'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Playscape Deluxe' a càrrec de 'Cathy Bertel (Den Draad)'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Patx-Work Inflables: Pilota Mirror' a càrrec d'Ikebana

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Menges saboroses al Passeig de Lluís Companys'

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título)' a càrrec de la Compañía Danza Mobile

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa baladi a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Silences Amusants d'un Couple en Blanc' a càrrec de la Companyia Sivouplait

18.00 h, a la Plaça de Sant Jaume. Cercavila de la Vigília

18.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Avec le temps...' a càrrec de la Companyia Claire Ducruex

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa Dabke, a càrrec de Bassam Abou Diab

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Galápago' a càrrec d'Iván Benito

18.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Concordance' a càrrec de 'Colomina Colomé'

18.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller 'Crazy Dunkers' a càrrec de 'Crazy Dunkers i Xtreme Agency'

18.45 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert Concurs Sona9

 

Festes de la Mercè a Barcelona. | Ticketea

 

19.00 h, a la Plaça Major de Nou Barris. Concert de l'Orquestra Simfònica 'VOZES' i de l'Orquestra Simfònica Corelli de 'VOZES'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Celebration' amb la companyia 'Fre3 Bodies'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

19.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama

19.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Silences Amusants d'un Couple en Blanc' a càrrec de la Companyia Sivouplait

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sweet Fever i Taller' a càrrec de 'La Diürna / Pere Faura'

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Underneath' a càrrec de la Lali Ayguadé Compañía

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. '#Detraca' a càrrec de Pepa Cases Dansa-Teatre

20.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

20.15 h, a l'Avinguda Reina Maria Cristina. Concert 'ELS40 POP' amb 'Chloe Phillips', 'Porto Bello', 'Nil Moliner', 'Els Catarres', 'Doctor Prats' i 'Buhos'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'The Storm' amb la companyia 'James Wilton Dance'

20.45 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Malikah'

20.45 h, a la Plaça dels Àngels. Xambanga de gegants

21.00 h, a l'Edifici Palau de la Generalitat. Carilló del Palau de la Generalitat: Concert extraordinari de les festes de la Mercè

21.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Praed'

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Halab' a càrrec de la Companyia Sol Picó

21.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Luis Pastor'

21.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Black Midi'

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Mouhawala Oula (First Try)' a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

21.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

 

22.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Face Mapping' a càrrec de Paco Gramaje

22.05 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Tribade'

22.30 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Paula Valls: I AM'

22.30 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'Charlotte Adigéry'

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Hishik Bishik Show' amb la companyia Metro Al Madina

22.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Pare meu' a càrrec d'Anthony Kmeid

22.30 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Videomapatge de la Mercè: 'Brossa a Capell A' a càrrec de Dalumen Lab

23.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La nit de Beirut' amb Anthony Kmeid i Léa Lahoud; Assaad Awad; Omar Dilati i DJ Ziad Nawfal

23.15 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'The Wedding Present'

23.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

23.25 h, al Moll de la Fusta. Concert 'El Rass'

00.00 h, a la Plaça de Joan Coromines. Concert 'The Mauskovic Dance Band'

00.15 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Oumou Sangaré: Mogoya'

00.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Control Freak' a càrrec de Kulu Orr

00.45 h, al Moll de la Fusta. Concert 'Danitsa'

00.45 h, a la Plaça dels Àngels. Concert 'Weval'

00.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Hishik Bishik Show' amb la companyia Metro Al Madina

 

Els Catarres | cedida

Torna a l'inici

 

Dimarts, 24 de setembre

08.00 h, a la Plaça de la Mercè. Matinades de grallers

09.15 h, a La Rambla. Galejada trabucaire

10.45 h, a la Plaça de Sant Jaume. Anada a ofici

11.00 h, a la Llera del riu Besòs. Food trucks: 'Dinar a la llera del Besòs'

11.00 h, al Palauet Albéniz. Food trucks: 'Dinar al Palauet'

11.00 h, a la Plaça de Sant Jaume. Matí gegant: XXVI Mostra de Balls de Gegants i Passada de Nans i Gegants

11.00 h, a la Llera del riu Besòs. Escenari Sarajevo, amb Tortell Poltrona, Sabanni, Els Barlou i De Mortimers, Joan Garriga & The Galàctic Mariatxis i Peter Punk

11.00 h, al Palauet Albéniz. Portes obertes al Palauet Albéniz amb la Companyia Robert Gobern: Majordoms i minyones del Palauet Albèniz

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'El mirall blau' a càrrec de Roseland Musical

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'Escape Caravana: Qui va matar el meu conill?', a càrrec d'Itinerària

11.00 h, al Palauet Albéniz. 'El Laberint', a càrrec d'Itinerària

11.00 h, a la Llera del riu Besòs. Escenari Chatila amb Més Tumàcat, Duo Leti & Fer, El Negro y El Flaco, Arritmados i Jean Philippe Kikolas

11.15 h, a la Llera del riu Besòs. Pont de Mitrovica, amb Cía. Asaco Producciones

11.30 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

11.30 h, a la Llera del riu Besòs. Tallers Tindouf amb Escola de Circ Quina Gràcia i La Senyoreta

11.30 h, a la Llera del riu Besòs. Llera Melkadida, amb Cia La Broma, Panettone Brothers, Moi Jordana, Cia. La Intrèpida, Anticiclown, Dos Perillas i altres

11.30 h, a la Llera del riu Besòs. Llera Cúcuta, amb Cia La Máscara, Circ Los, Los del Pupitre de atrás, Angosta Di Mente, 2 payasos 2, Cirquet Confetti, Cia Passabarret, i altres

11.30 h, a la Llera del riu Besòs. Llera Bekaa, amb Xicana, Dr. Fever, Cia Filigranes & Vikisua, Marta Demarte & Cia, Mortelo & Manzani, Lola Mento, Arateca i altres

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Presentadores Paloma Jiménez i Anna Bertran

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Teatrets Mecànics' amb la companyia 'Peus de Porc'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jazzbetween.Live' a càrrec de 'Jazzbetween'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Graffiti Puzle Gegant' amb 'El Ritme del Carrer'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Playscape Deluxe' a càrrec de 'Cathy Bertel (Den Draad)'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Patx-Work Inflables: Pilota Mirror' a càrrec d'Ikebana

12.00 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Carrer Kivu amb Pessic de circ, Cia. Asaco Producciones i Javier Ariza

12.00 h, a la Plaça de la Mercè. Seguici de la Mercè

12.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'ESMUC: Flor de Canela'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Menges saboroses al Passeig de Lluís Companys'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Food trucks: 'Sabors del Líban a la Ciutadella'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Laberint de residus plàstics' amb 'Luzinterruptus'

12.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'La Boda' amb la companyia 'Fre3 Bodies'

 

Festes de la Mercè | cedida

 

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller 'Crazy Dunkers' a càrrec de 'Crazy Dunkers i Xtreme Agency'

12.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La Quela' amb la companyia 'Brodas Bros'

12.30 h, a la Plaça de Sant Jaume. Balls de l'Àliga i dels Gegants de la Ciutat

12.30 h, al Palauet Albéniz. Concert '#Be Different', a càrrec d'Always Drinking Productions

12.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Silences Amusants d'un Couple en Blanc' a càrrec de la Companyia Sivouplait

13.00 h, a la Plaça de Sant Jaume. Diada castellera de la Mercè

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Go Slow' amb Yucef Zraiby i Neilor Moreno

13.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle audiovisual 'Traditional Digital Objects Revisited' a càrrec de Maya Chami

13.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título)' a càrrec de la Compañía Danza Mobile

13.30 h, al Palauet Albéniz. 'El Faune, El Drac i El Dimoni' a càrrec d'Eudald Ferré

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller i espectacle de dansa 'Que no te he dicho' a càrrec de 'Colectivo Kä - Anna Sagrera i Carla Sisteré'

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

13.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

13.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Under the Flesh' a càrrec de Bassam Abou Diab

13.45 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Gaza, amb Las Polis, Clown Me In, Pep Callau i Pepsicolen i Pau Segalés

14.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Traumashallah Habibi' amb la DJ Léa Lahoud

14.00 h, a la Llera del riu Besòs. Tallers Tindouf amb Escola de Circ Quina Gràcia i La Senyoreta

14.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Concert 'The Adventures of Dr. Pasaguras' amb 'Caper Parade'

 

3d8 dels Castellers de la Vila de Gràcia | Viquipèdia

 

15.00 h, a la Llera del riu Besòs. Escenari Sarajevo, amb Tortell Poltrona, Sabanni, Els Barlou i De Mortimers, Joan Garriga & The Galàctic Mariatxis i Peter Punk

15.30 h, a la Llera del riu Besòs. Escenari Chatila amb Més Tumàcat, Duo Leti & Fer, El Negro y El Flaco, Arritmados i Jean Philippe Kikolas

15.45 h, al Castell de Montjuïc. Espectacle 'Clown Me a la Platja' a càrrec de la companyia 'Clown Me In'

15.45 h, a la Llera del riu Besòs. Tallers Tindouf amb Escola de Circ Quina Gràcia i La Senyoreta

15.45 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Gaza, amb Las Polis, Clown Me In, Pep Callau i Pepsicolen i Pau Segalés

16.00 h, al Palauet Albéniz. 'Escape Caravana: Qui va matar el meu conill?', a càrrec d'Itinerària

16.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Purik Llakta' a càrrec de la companyia 'Fre3 Bodies'

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

16.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Carrusels 'Brut de Bestioles / Monstres Jeux' amb la companyia 'Théâtre de la Toupine'

16.00 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Carrer Kivu amb Pessic de circ, Cia. Asaco Producciones i Javier Ariza

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Silences Amusants d'un Couple en Blanc' a càrrec de la Companyia Sivouplait

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'La Quela' amb la companyia 'Brodas Bros'

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Girasomnis' a càrrec de Paco Gramaje

16.30 h, al Palauet Albéniz. 'Slapstick' amb la Cia. Mar Gómez

16.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Go Slow' amb Yucef Zraiby i Neilor Moreno

17.00 h, al Palauet Albéniz. Dansa tradicional al Palauet

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Full House' amb la companyia 'Eléctrico 28'

17.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Iron Modvm' a càrrec de la companyia 'Iron Skulls Co'

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Sara y Manuel (Coreografía sin título)' a càrrec de la Compañía Danza Mobile

17.15 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Gaza, amb Las Polis, Clown Me In, Pep Callau i Pepsicolen i Pau Segalés

17.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Amitié' a càrrec de la Compagnie Nama

17.30 h, al Palauet Albéniz. 'El Faune, El Drac i El Dimoni' a càrrec d'Eudald Ferré

17.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Rap Games, a càrrec de 'El Ritme del Carrer'

17.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Chocolitos' a càrrec d' 'Opakar'

17.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa baladi a càrrec d'Alexandre Paulikevitch

 

18.00 h, a l'Avinguda de la Catedral. Concert 'Big Band Jam Session'

18.00 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Carrer Kivu amb Pessic de circ, Cia. Asaco Producciones i Javier Ariza

18.00 h, a la Llera del riu Besòs. Espai Gaza, amb Las Polis, Clown Me In, Pep Callau i Pepsicolen i Pau Segalés

18.00 h, al carrer Pelai, cantonada Gravina. Cavalcada de la Mercè

18.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de Titelles 'La Sirena Hidràulica' a carrec de la Companyia Matito

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle audiovisual 'Traditional Digital Objects Revisited' a càrrec de Maya Chami

18.15 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Avec le temps...' a càrrec de la Companyia Claire Ducruex

18.15 h, a la Plaça de la Mercè. Ballada de Sardanes

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller de dansa Dabke, a càrrec de Bassam Abou Diab

18.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Galápago' a càrrec d'Iván Benito

18.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Concordance' a càrrec de 'Colomina Colomé'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

19.00 h, a la Plaça del Rei. Concert coral

19.00 h, a la Llera del riu Besòs. Escenari Sarajevo, amb Tortell Poltrona, Sabanni, Els Barlou i De Mortimers, Joan Garriga & The Galàctic Mariatxis i Peter Punk

19.00 h, a la Plaça Major de Nou Barris. Concert 'Carnaval dels animals amb Brodas Bros'

19.00 h, al Palauet Albéniz. 'Rutines' a càrrec de la companyia 'La Puntual'

19.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'La lièvre sauva les chèvres' a càrrec de la Compagnie Nama​​​​​​​

19.30 h, al Palauet Albéniz. 'Slapstick' amb la Cia. Mar Gómez

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Chocolitos' a càrrec d' 'Opakar'

19.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Taller 'Balles Mercè?' a càrrec de 'Bailongu'

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle 'Underneath' a càrrec de la Lali Ayguadé Compañía

19.45 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. '#Detraca' a càrrec de Pepa Cases Dansa-Teatre

20.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Orbis' a càrrec de 'Humanhood'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Niàgara' a càrrec de la companyia 'La Intrusa - Virginia García/Damián Muñoz'

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de titelles 'Anselmo Laguna' a càrrec de Boboli Theatre Productions

20.30 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. 'Jojo' a càrrec de la companyia 'Ytuquepintas'

20.30 h, a la Plaça de Sant Jaume. Toc a plegar

20.45 h, a l'Ajuntament de Barcelona. Videomapatge de la Mercè: 'Brossa a Capell A' a càrrec de Dalumen Lab

21.00 h, a la Basílica de la Mare de Déu de la Mercè i Sant Miquel Arcàngel. Concert de cobla

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Espectacle de dansa 'Halab' a càrrec de la Companyia Sol Picó

21.00 h, al Parc de la Ciutadella i pg. Lluís Companys. Basket Acrobàtic a càrrec de 'Crazy Dunkers'

22.00 h, a l'Avinguda Reina Maria Cristina. Piromusical de la Mercè

​​​​​​​

Piromusical de la Mercè | flickr

Torna a l'inici

 

També et pot interessar...

Comentaris