IMPORTANT i GRATIS:

📱Encara no t'has baixat l'App del Catalunya Diari? A què esperes per saber-ho tot. CLICA AQUÍ, és gratis!

Rustu, ex del Barça, rep l'alta hospitalària després d'ingressar per coronavirus

La seva dona ha comunicat la notícia a través de les xarxes socials

L'exporter del FC Barcelona, Rustu Reçber
Reçber ha rebut l'alta hopitalària | EFE

L'exfutbolista turc Rustu Reçber ingressava a l'hospital la nit del passat 28 de març en donar positiu per coronavirus. La notícia la feia pública la seva dona, Isil Reçber, a través del seu compte d'Instagram. Tres dies després, el 31 de març, diversos mitjans turcs informaven que la salut de l'exporter havia empitjorat i estava en estat crític però, finalment, Rustu ha vençut al coronavirus.

El passat dijous es coneixia que Rustu comença a refer-se i evolucionava de forma favorable i aquest dilluns, Isil ha anunciat a través d'Instagram que el seu marit havia superat el virus: «Després d'un dur procés d'onze dues, el meu marit ha rebut l'alta».

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ne güzel bir gün Allahım sana şükürler olsun..11 günlük zorlu süreçten sonra eşim taburcu oldu Sen duaları kabul edensin, sen bizleri gören,bilen koruyansın.. Çok sevinmem gerekse de herşeyi yarım yaşıyorum aslında.. Çünkü o kadar çok şifa bekleyen hasta var ki şu an hastanelerde.. Dostlar, onların babaları, anneleri ,sevdikleri , yakınları hepsine sen bu güzel günü yaşat Allahım..Evlerine, sevdiklerine kavuştur.. Yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi verenlere dualarım devam edecek.. Tesekkürlerime gelince ; bu zorlu süreçte yanımızda olan başta devlet büyüklerim,TFFyöneticilerim,başkanım Ali Şen,başkanım Ali Koç, sevgili büyüğüm Mehmet Ali Aydınlar, olmazsa olmaz çok değerli abilerim Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Mustafa Semiz, canım Özlem Cankurtaran, kardeşim Dilek Avşar her an her saniye yanımızda olduğunuzu bilmek çok önemliydi eksik olmayın, sağolun varolun.. Kıymetli dostlarımız, canım ailem,yakınlarımız,sevenlerimiz,sizler Allah herkesten razı olsun iyi ki varsınız hayatta herşey güzel gönlünüzün istediği gibi olsun. Kavacık Medistate hastenesinde başlayıp Maslak Acıbadem’de devam eden tedavimiz boyunca gece gündüz ellerinden geleni yapan bizi iyileştiren doktor, hemşire ve diğer sağlık personeline ne yazsam az.. Allahım sizleri korusun.. Tesekkürler Mücahit hoca, tesekkürler Serap hoca, tesekkürler Gülcihan hoca.. Tedavi şekline gelince; TC Saglık Bakanlığınca uygulanan bir tedavi protokolu var.Bu tüm hastanelerde kişinin hastalık seviyesine göre aynı.Farklı ilaç veya tedavi şekli yok .Vücudun gücü devreye giriyor orada.Virüs mü güçlü sizin vücudunuz mu ? Savaş başlıyor.Bu sebeple zararlı alışkanlıklarınızı bırakın bir an önce şu yaşananlar vesile olsun.Sağlığınızın ve hayatımızın kıymetini bilin.. SEVGİYLE KALIN ,SAĞOLUN...

Una publicación compartida de Isil Recber (@isilrecber) el

«Rustu ha tingut símptomes estranys»

L'exporter del Barça de 46 anys ha passat un calvari i és que tal com va explicar la seva dona va experimentar uns «símptomes estranys, que no s'havien escoltat ni vist abans». Isil va assenyalar que Rustu havia tingut «la pell grisa, com els llavis» i que respirava «ràpidament i amb dificultat» i afegia que no parlava, tenia una tos «que no acabava i un pols irregular». Ara però, l'exporter ja ha rebut l'alta hospitalària i pot acabar de recuperar-se a casa seva.


Comentaris

envia el comentari